Сончево и потопло време

Времето денеска сончево и потопло со слаб до умерен ветер од северозападен правец, особено вдолж Повардарието. Во утринските часови по одделни котлтини ќе има услови за појава на слаба магла. Дневните температури од 13 до 21 степен. Во Битола до 14 степени.

И утре сончево и топло, попладне со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен, вдолж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец. Во Битола температурата до 14 степени.

Сподели