Шоубиз

“Вљубената Парис” нов документарец за бракот со Картер

Наследничката на синџир луксузни хотели и реалити-икона, Парис Хилтон, соопшти дека ќе го прикаже чекорењето до олтарот во претстојната документарна серија во 13 дела, со наслов „Вљубена Парис“. „Се омажам и вие сте поканети“, сподели 40-годишната идна невеста, која може да се пофали со 46 милиони следачи на социјалните мрежи. „Дојдете зад сцена со мене ПОВЕЌЕ…

И Анџелина Џоли е сама веќе долго време

Анџелина Џоли открива дека ќе биде многу селективна пред повторно да пронајде љубов, среде долгата и мачна судска битка за старателство и прилично тежок развод од Бред Пит во 2016 година. Во текот на интервјуто за E! ТВ News, ја прашаа за можноста да започне нова врска по разделбата со Бред, додека трае правната битка ПОВЕЌЕ…

Вашиот Ива Beauty Center отсега реновиран, проширен и со бројни новитети

Денеска со задоволство ве водиме во новиот, проширен, модерен и современ Ива Beauty Center. Во ново руво, со амбиент во нежни смирувачки бои и музика и арома која ќе направи целосно да се опуштите, тука може да се препуштите на целосно уживање во рацете на професионалци кое ќе ве освежи и наполни со енергија.   ПОВЕЌЕ…

Федерер нов бренд амбасадор на Швајцарија за туризам

Малку луѓе сакаат Роџер Федерер да започне втора, не-тениска кариера, но ако го направи тоа, глумата би можела да биде привлечна опција, коментираат светски медиуми. Во реклама за промоција на туризмот во Швајцарија, Федерер се појавувa во видеоклип со Роберт Де Ниро и го прашува дали сака да снима филм во неговата родна земја. Во ПОВЕЌЕ…

Со позитивен став и креативна инспирација и во оваа негативна Ковид 19 ситуација – со Ирена Димовска

Ирена и Даниел се секогаш драги гости во Тера Телевизија но, неколку работи се единствени и специфични за нив, прво љубовта која им трае повеќе од две децении а нејзин плод се нивните две прекрасни дечиња и музиката по која се препознатливи насекаде и со која допреа до многу од нас насекаде низ Македонија и ПОВЕЌЕ…