Дожд по котлините, снег на планините

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Времето денеска претежно облачно со врнежи од дожд, а на планините од снег, кои ќе бидат пообилни попладне.

Во вечерните часови врнежите ќе преминуваат во снег и на некои повисоки места. Преку ноќта ќе дува умерен до засилен северен ветер.

Утре сончево со мала до умерена облачност и со умерен до засилен ветер од северозападен правец.

В недела наутро ведро и студено, а преку денот сончево и тивко. Минималната ќе се спушти до -7 степени.

Share.