Шоубиз

25-то јубилејно издание на детскиот фестивал Си-До

Со многу музика и насмеани детски лица, се одржа 25- тото издание на најпопуларниот детски фестивал Си -До. Оваа година јубилејното издание беше на ракометното игралиште, на отворено, по сите мерки и протоколи за заштита. Дваесетина учесници кои едвај чекаа да излезат на сцена и да ги израдуваат сите присутни со своите изведби, беа дел ПОВЕЌЕ…

Stand up турнејата на Влад Илич е под полна пареа а МКЦ вечерва гo носат во Битола

Влад е новиот битолски кабадаја, а за него велат дека е и перспективен комичар кој ги користи своите лични приказни и гледишта на тоа како е да се биде млад „миленијал” од источна Европа во Лондон. Влад и сето тоа го преточува во прецизно смешно comedy show, со кое од ден на ден станува неверојатно ПОВЕЌЕ…

Вечерва стартува 25 јубилејно издание на Детскиот Музички Фестивал Си-До

Вечерва ќе се одржуви 25 јубилејно издание на најпопуларниот детски фестивал Си-До. Фестивал од кој досега излегле многу популарни детски песни кои ги пеат и децата и возрасните. Тоа е фестивал кој е музички белег на Битола и кој ја продолжува традицијата на музичка Битола и од кој излегле многу музички имиња. Годинава 18 песни ПОВЕЌЕ…

Фани Христова се наврати на својата прва љубов пеењето

Фани Христова е позната по тоа што ја обожава Битола и често знаење да доаѓа во нашиот град и работно и приватно. Таа често постира на својот Фејсбук профил за љубовта и посветеноста кон јогата, но неодамна објави интересно видео каде изведува песна од Џон Леџенд и Алок под наслов In my mind. Благодарение на ПОВЕЌЕ…

Роберт Билбилов со премиера на новиот видео спот за „Кој отров“

После одличното видео за темата „Нигде не те наоѓам“ познатиот пејач и композитор со ново музичко парче. Овојпат станува збор за синглот кој го носи името „Кој отров“, а премиерата на спотот за истиот беше вчера. На официјалниот канал на Јутјуб веќе можете да го најдете и погледнете, а тимот кој се погрижи за ова ПОВЕЌЕ…